International Call (Hebrew)

Don’t Wait Until It’s Too Late- International Call For Decentralized Actions.

Köpi Wagenplatz, Rigaer 94 & Potse. 15.5 &16.5

ככל שהקפיטליזם העולמי חווה משבר בתפקוד ובלגיטימציה שלו, כך מדינות מיושנות וריאקציונריות מנסות לחזק את עמדות הכוח השבריריות שלהן באמצעות השמדת איזורים ומרחבים של התנגדות לאג’נדה בה הן מחזיקות. מחוקים ותקנות נגד הפגנות ובעד המשטרה במדינות כמו יוון, בריטניה וצרפת עד לדמוניזציה של התנועה האנרכיסטית והאנטי-פשיסטית בארצות הברית, ממשלות בכל רחבי העולם יוצאות מגדרן על מנת להגביל את מידת הנזק שנעשה ללגיטימציה המוסרית שהם מתאמצות להקרין מעצמן ולהכחיד כל איום אפשרי לכוחן הבלתי מוגבל. בהתחשב בכך שמרחבים אוטונומיים הם אחת מהדוגמאות הממשיות הכי ברורות לפוליטיקה שלנו, בה רעיונות חירותניים עולים בשיח, באים לידי ביטוי ומתפשטים בקרב האוכלוסיה, ברור לכולנו מדוע הם נהפכו למטרה לפגיעה. בעידודה של מגיפת הקורונה ברקע – שגם הסיחה את דעתנו מהסמכותנות העולה והגואה וגם הצדיקה אותה – בשנה האחרונה היה ניתן לראות גלים של פינוי מבנים בכל פינה בגלובוס, במאמץ יוצא דופן של ממשלות למנוע מאיתנו מרחבים בהן תנועות של התנגדות יכולות לגדול ולהתארגן בצורה טובה יותר.

בפרק זמן מועט ביותר פרויקטים רבים אבדו וחרבו, מקוקאקי באתונה ועד ליביג 34 בברלין, ובמדינות רבות נאלצים פעילים פוליטיים לקיים את הפעילות שלהם ללא חללי פעולה ו/או לחפש באופן בלתי פוסק חללי פעולה חדשים, ללא כל יכולת לבסס שורשים. בעוד שהסיטואציות עצמן והאסטרטגיות הן מגוונות, הבעיות אשר מוצבות בפנינו בעודנו מנסים לשמור על המרחב שלנו, לפתח את התנועה שלנו ולהילחם על העקרונות שלנו – אחד הן; שהרי, המוטיבציות הפוליטיות של הממסד לפינוי, רמיסה והשמדת המבנים שלנו, וכתוצאה מכך גם הרעיונות שלנו, גם הן אחד. לכן, אנו רואים את החשיבות בחיבור המאבקים הללו על מנת לחלוק חוויות, ללמוד ולתמוך אחד בשני בעת המתקפה המתרחשת עלינו דרך רשת מבוססת סולידריות, אשר בליבה אותן מטרות ותכלית – למרות צורות רבות בה היא באה לידי ביטוי.

-סולידריות בינלאומית-

איננו רואים גבולות מדיניים בפעילויות והדחפים הפוליטיים שלנו, במיוחד בקונטקסט של עזרה הדדית וסולידריות. על כן אנו מבקשים ליצור רשת של פרקטיקה כלל-עולמית, שתחזק אותנו ואת המאמץ שלנו לשמור על דרך הקיום האוטונומית והמאורגנת-עצמאית שלנו חיה וקיימת במרחב הציבורי, שם אנו יכולים ללמוד אחד מהשני ולפתח אסטרטגיות וטקטיקות למלחמתנו למען הערכים והמרחב שלנו.
אנו מודעים לכך שהתנגדות זו אינה יכולה לצמוח באופן אינדיבידואלי, או להגיע מכמה מקומות בודדים, בזמן שהממסד רק מנסה לפצל ולפרק לחלקים כל תנועה של התקוממות. זו הסיבה שבשמה אנו רואים את החשיבות של להניע גלגלים בכל רחבי העולם ולמצוא מכנה משותף למאבק. אנו עומדים בתוקף אל מול כל סוג של דיכוי או איום לצורת הפעולה וההתארגנות שלנו, אותה יצרנו מאפס, כפועל יוצא לדרכנו ואמונותינו הפוליטיות.
סולידריות בינלאומית היא כלי חשוב במאבק זה, שיכול להועיל מאוד ליצירת אסטרטגיה נרחבת של מרד והתנגדות בחברה שלנו כנגד אותם משטרים כוחניים. מסיבה זו אנו רואים חשיבות פוליטית וחברתית רבה ביצירת חיבורים חובקי עולם ומלחמה בכל האמצעים אל מול מי שמבקשים לדכא אותנו ואת הרעיונות שלנו.

-ימי פעולה בינלאומיים: 15/16.5.2021-

אנו קוראים ליומיים של פעילות מבוזרת, בהם נחלוק יחדיו רגע משותף של מאבק מעצים ועיקש ברחובות, באופן חוצה גבולות ויבשות, וניקח חזרה את המרחב הציבורי למען צורת ההתארגנות העממית והעצמאית שלנו.
בעת שהוואגנפלאץ (שכונת קרוואנים) של קופי 137 עומד בפני פינוי מיידי, בחרנו להפיץ הלאה את קריאתם למתקפה נגדית אל מול התממשות מוחשית זו של האג’נדה הפוליטית של המדינה, ב15-16 למאי; בשבילנו, שום זמן הוא לא זמן מתאים לפינוי של דיירים מביתם. פינוי הוא כלי טקטי של תקיפה המשומש באופן בלתי פוסק על מנת לדכא קבוצות וקהילות מוחלשות, תנועות של התנגדות ורעיונות מרדניים. אלו ימים לא רק לריאקציה, אלא גם למתקפה אל מול היסודות עליה בנויה המערכת הפוליטית והמשפטית, בו תוך כדי ניצור באופן קולקטיבי מרחבים חדשים לפעילות ונביא את המאבק והרעיונות שלנו החוצה, בצורה הכי יצירתית ופורה שאפשר.

בואו נעמוד יחדיו במאמץ המשותף הזה לביטול כל צורה של דיכוי ולחץ המופעלים עלינו מדי יום, במטרופולין החנוק הזה ומחוצה לו!

demonstration – 15.05.2021 – 8:30 pm – Gendarmenmarkt

manifestation – 16.05.2021 – from 01:00 pm – in front of Køpi

german versionenglish versioncatalan version; spanish version